Místní Agenda 21

Globální strategický a akční plán s názvem Agenda 21 byl přijat v roce 1992 na summitu OSN v Rio de Janeiru. Snahou Místní Agendy 21 je prosazování udržitelného rozvoje na úrovni ekologické aktivity obyvatel a ochrany životního prostředí, hospodářském a kulturním rozvoji.

Jednotlivá slova v názvu mají svůj význam. Místní se vztahuje k místu působení MA21, kterým může být obec, město, region. Agenda vyjadřuje seznam věcí, které je třeba uskutečnit, aby bylo dosaženo požadovaného cíle. A 21 symbolizuje 21. století.

 

logoportaluma21

 

 

 

 

 

Mikroregion Bystřicko se od roku 2015 aktivně zapojí do MA21

Mikroregion Bystřicko se chce zapojit do MA21, neboť vzájemná spolupráce obyvatel se samosprávou je naším cílem. Chceme, aby se i obyvatelé obcí podíleli na zlepšování kvality života v obcích našeho mikroregionu a pomohli nám vytvořit z Mikroregionu Bystřickoatraktivní místo k bydlení, kde je pořád co nového zažívat a aby i obyvatelé se mohli podílet na plánování společných akcí.

 

Místní agenda 2016

Na začátku letošního roku Mikroregion Bystřicko požádal Kraj Vysočina o dotaci na projekt Participace obyvatel na realizaci meziobecní spolupráce. Hlavním cílem tohoto projektu je  realizace mikroregionálních akcí (Putovní letní kino 2016 a Hry bez hranic 2016 a Veřejné plánování mikroregionálních akcí), které budou podporovat sounáležitost obyvatel s územím, vůli obyvatel neustále kolektivně zvelebovat region, ve kterém žijí a možnost se aktivně zapojit do dění napříč mikroregionem.

V letošním roce zatím proběhly dvě ze tří plánovaných aktivit v rámci MA21 kde se nám podařilo ke vzájemné spolupráci propojit veřejný sektor v podobě zástupců členských obcí Mikroregionu se sektorem občanským, neziskovým a také podnikatelským. Jedná se o akci Putovní letní kino 2016 a Hry bez hranic 2016. V brzké době nás také ještě čeká poslední z plánovaných aktivit, a to Veřejné plánování mikroregionálních akcí v podobě kulatého stolu, kde se sejdou všichni zástupci z výše jmenovaných sektorů a budou vzájemně diskutovat nad letošními akcemi, vyhodnocovat jejich průběh a navrhovat změny do budoucích let. 

logo-zdravy-kraj-polovina

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« duben 2017 »»»
PoÚtStČtSoNe
     

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Palečková

Specialista pro rozvoj:
Michaela Kolářová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2017 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák