Kulturní a sportovní akce v březnu

Publikováno 3. 3. 2006 | Rubrika Kulturní a sportovní akce
film Pan a paní Smithovi

Chcete vědět víc o kulturních a sportovních akcí, které se konají v měsíci březnu v mikroregionu Bystřicko – v Bohuňově, Bukově, Bystřici nad Pernštejnem, Dalečíně, Hlubokém, Rovečném, Rozsochách, Rožné, Štěpánově, Unčíně, Víru a ve Zvoli.

Dále zde naleznete odkazy na program kin, divadel, výstav a koncertů.

Aktualizace: 20.3. 2006

KALENDÁŘ AKCÍ

Datum Akce Místo
4.3. Halový turnaj ml. žáků ve fotbalu Bystřice n.P. – Sportovní hala
4.3. Ples sportovců – hrají Pikardi Bystřice n.P. – prostory KD
4.3. Sousedský bál Hluboké – KD
5.3. Turnaj ve florbalu Bystřice n.P. – Sportovní hala
8.3. Dětské divadelní představení: O řeckých bájích a pověstech Bystřice n.P. – sál KD
8.3. Koncert KHP: Včelli Bystřice n.P. – malý sál KD
11.3. Turnaj ve florbalu Bystřice n.P. – Sportovní hala
11.3. Párkové závody v běžeckém lyžování Bystřice n.P. – u Gymnázia
11.3. Dětský maškarní karneval Rozsochy – Orlovna
11.3. Divadelní představení: Otcové se rodí ve skříních Rozsochy – Orlovna
11.3. Ples JET – hrají Pikardi Bukov – KD
11.3. Vinařský ples – hraje Malá kapela Jožky Šmukaře Bystřice n.P. – velký sál KD
11.3. Taneční zábava – hraje Arcus Rovečné – KD
11.3. Sousedská veselice – hraje DUO Sýkorky Unčín – KD
11.3. Dětský karneval – hraje DJ David Vír – KD
12.3. Okresní přebor mladších žáků v tenisu Bystřice n.P. – Sportovní hala
12.3. Divadelní představení: Otcové se rodí ve skříních Zvole – KD
14.3. Zábavný pořad pro školy: To je ale dneska mládež Bystřice n.P. – velký sál KD
17.3. Odpolední diskotéka Bystřice n.P. – KD
17.3. Divadelní představení: Otcové se rodí ve skříních Dalečín – KD
18.3. Turnaj ve florbalu Bystřice n.P. – Sportovní hala
18.3. Divadelní představení: Otcové se rodí ve skříních Rožná – KD
18.3. Maškarní karneval Štěpánov n.S. – KD
19.3. Aerobic s mistry světa Bystřice n.P. – Sportovní hala
19.3. Divadelní představení: Otcové se rodí ve skříních Bystřice n.P. – velký sál KD
23.3. Koncert: Robert Křesťan a Druhá tráva Bystřice n.P. – velký sál KD
24.3. Divadelní představení: Otcové se rodí ve skříních Štěpánov n.S. – KD
24.3. Taneční večer při svíčkách Bystřice n.P. – KD
25.3. Turnaj ve florbalu Bystřice n.P. – Sportovní hala
25.3. Setkání seniorů Vír – KD
26.3. Zápasy mužů a dorostu v házené Bystřice n.P. – Sportovní hala
26.3. Dětský karneval Bohuňov – KD
26.3. Koncert ZUŠ: Jarní setkání Bystřice n.P. – velký sál KD
29.3. Koncert KHP: Trio SIRIUS Bystřice n.P. – malý sál KD
30.3. Koncert ZUŠ: Koncert žáků a absolventů třídy paní učitelky Olivové Bystřice n.P. – malý sál KD
31.3. Kinokavárna: Pan a paní Smithovi Bystřice n.P. – velký sál KD

BOHUŇOV

DĚTSKÝ KARNEVAL
Neděle 26. března – KD – 13.30 hodin
Vstupné děti 10 Kč, dospělí 25 Kč.

BUKOV

PLES JET
Sobota 11. března – KD – 20.00 hodin – hrají Pikardi

BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

Kulturní akce

V. PLES SPORTOVCŮ
Sobota 4. března – prostory KD – 20.00 hodin – hrají Pikardi
Taneční vystoupení v průběhu večera – bohatá tombola
Vstupné 100 Kč.

Dětské divadelní představení: O ŘECKÝCH BÁJÍCH A POVĚSTECH
Středa 8. března – velký sál KD – 8.30 a 10.00 hodin
Hrají a zpívají Eva Hrušková a Jan Přeučil.
Scénář a texty písní Jiří Chalupa, hudba Zdeněk Barták, loutky a výprava Jaroslav Doležal.
Prvotní informace zábavnou formou o starověkém Řecku a jeho bájích. Děti se seznámí s některými ze základních postav řecké mytologie (Héfaistos, Diogenes, Prométheus aj.), zahrají si na Paridův soud (Hera, Pallas Athéna a Afrodita), dozví se něco o léčkách v dějinách a v životě (Trojský kůň) a připomenou si, že i slavní rekové měli své slabiny (Achilles a jeho pata). Určeno pro děti 5 – 13 let.
Vstupné MŠ, ZŠ 25 Kč, veřejnost 30 Kč

KONCERT KPH: VČELLI
Středa 8. března – malý sál KD – 19.30 hodin
Netradiční seskupení tří půvabných violoncellistek čerpá inspiraci z palety děl vážné hudby, ale stejně tak i jazzu, evergreenových a populárních melodií i z tvorby světoznámé skupiny Apocalyptica, jenž interpretují sobě vlastním – žensky jemným a zároveň energicky dravým způsobem hry, aniž by opustily tradiční hodnoty české violoncellové školy.
Účinkují: HELENA VELICKÁ, KRISTINA POLÁKOVÁ, LUCIE MINAŘÍKOVÁ
V programu zazní skladby M. Barteaua, G. Cervetta, J. Haydna, Z. Kodalyho, G. Gershwina a E. Hradeckého
Vstupné 100 a 50 Kč

VINAŘSKÝ PLES
Sobota 11. března – velký sál KD – 20.00 hodin
Hraje MALÁ KAPELA JOŽKY ŠMUKAŘE
Zpívá Jožka Šmukař a Eva Zbořilová
Uvítací přípitek – slosovatelná tombola
Vína Stanislava Omasty z Horních Bojanovic
Vstupné 90 Kč

Zábavný pořad pro školy: TO JE ALE DNESKA MLÁDEŽ – ČLOVĚK MEZI LIDMI
Úterý 14. března – velký sál KD – 8.00, 9.30 a 11.00 hodin
Uvádí BOBODIVADLO Jihlava.
II. díl pořadu o společenském chování. Naučíme se telefonovat, jak se chovat na návštěvě, v restauraci, v kině. Diváci jsou zapojeni do pořadu a odhalují chyby, kterých se herci dopustili. Pořad je doplněn populárními písničkami.
Účinkují: Karel Paštyka, Anna a Josef Doležalovi
Určeno žákům 5. – 9. tříd, SŠ a OU. Doba trvání cca 70 minut.
Vstupné 30 Kč, veřejnost 35 Kč

ODPOLEDNÍ DISKOTÉKA
Pátek 17. března – velký sál KD – 15.00 – 19.00 hodin
Uvádí M. Koudelka
Vstupné 30 Kč

Divadelní představení: OTCOVÉ SE RODÍ VE SKŘÍNÍCH
Neděle 19. března – velký sál KD – 16.00 hodin
Komedie italských autorů G. Scarnicciho a R. Tarabusiho.
Příběh ilegálního výrobce ohňostrojů, který v pokročilém věku touží adoptovat otce, když ten pravý je mu neznámý. Přesvědčí se však, že to není jednoduché, zvláště, když se vedle adoptovaného pojednou objeví i pravý, z podnájemníka-speleologa a výzkumníka s asistentkou se vyklube bankovní lupič s pomocnicí a dědictví není dědictvím, ale lupem. To zdaleka není vše, popletená komedie pokračuje …
Divadelní představení o třech dějstvích v podání vírských herců má vždy dobrou úroveň a nejinak tomu bude i tentokrát.
Fotky z představení

Osoby a obsazení
Don Lotario Curatolo Bohuslav Matuška
Simona Radka Slezáková
Isolina Andrea Stalmachová
Aureliano Bossi de Cortes Stanislav Čermák
Edoardo de Bossi de Cortes Stanislav Čermák
Clelia Marie Viktorinová
Benedetto Josef Ondra
Giacomo Aleš Čermák
Prof.Gerolamo Luciani Ladislav Stalmach
Remigio Caronia Roman Jelínek
Eleonora Caroniová Jana Bílková
Advokát Pallotta Jiří Beneš
Strážmistr Esposito Jiří Čermák
Rolando Morlacchi Jiří Čermák
Diana Jana Čermáková Marcela Vázlerová Marie Viktorinová ml.
Režie Jaroslava Šudomová
Kostýmy Marie Sadílková
Text sleduje Zdeňka Ševčíková Marta Liangovská

Vstupné 60 Kč

KONCERT: ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA
Čtvrtek 23. března – velký sál KD – 19.30 hodin
Robert Křesťan – zpěv, mandolína, kytara, Luboš Malina – banjo, low whiste, tarogáto, klarinet, sbory, Luboš Novotný – dobro, Petr Surý – kontrabas, Emil Formánek – kytara, mandolína, sbory
Skupina Druhá tráva hraje od začátku roku 2005 v nové sestavě a opět se v ní sešli vynikající muzikanti. Největší pozornost na sebe samozřejmě poutají oba zakládající členové – L. Novotný a L. Malina, kteří především v instrumentálních skladbách dokazují, že patří ke skutečné špičce ve svém oboru. Působivost nástrojového provedení umocňuje zpěv R. Křesťana.
Vstupné 100 Kč

TANEČNÍ VEČER PŘI SVÍČKÁCH
Pátek 24. března – malý sál KD – 20.00 – 02.00 hodin
Reprodukovaná hudba od 70. let až po současnost včetně hudby na přání pro všechny věkové kategorie.Velký výběr vín – míchané nápoje – půlnoční losování vstupenek o ceny –výběr minutkových jídel
Uvádí M. Koudelka
Vstupné 60 Kč

KONCERT ZUŠ: JARNÍ SETKÁNÍ
Neděle 26. března – velký sál KD – 16.00 hodin
Koncert Orchestru Něhoslava Kyjovského a pěveckého sboru Limbora z H. Brodu.
V programu zazní skladby autorů M. Pretoriuse, Adama Michny z Otradovic, J. S. Bacha aj.
Vstupné dobrovolné

KONCERT KPH: TRIO SÍRIUS
Středa 29. března – malý sál KD – 19.30 hodin
Trio Sírius je svým složením flétna – viola – violoncello ojedinělé v České republice, ale i v zahraničí. Trio tvoří přední komorní hráči, je vyhledávaným hostem koncertních sálů pro zvukovou barevnost a vyváženost, kvalitní interpretaci a přístupný repertoár. V programu zazní skladby T. Giordaniho, J. Haydna, E. Schullhoffa, W. A. Mozarta, a A. Roussela
Účinkují: JIŘÍ SKUHRA – flétna, VIKTORIE VEČEŘOVÁ – viola, VLADIMÍR SŮVA – – violoncello
Vstupné 100 a 50 Kč

KONCERT ZUŠ: KONCERT ŽÁKŮ A ABSOLVENTŮ TŘÍDY PANÍ UČITELKY OLIVOVÉ
Čtvrtek 30. března – malý sál KD – 18.00 hodin
Vstupné dobrovolné

KINOKAVÁRNA: PAN A PANÍ SMITHOVI
Pátek 31. března – velký sál KD – 18.30 hodin
zvuk Dolby Digital 5.1 – 120 minut – český dabing
Vstupné 55 Kč

film Pan a paní Smithovi

Bližší informace o programu KD:
Kulturní dům, Luční 764, tel. i fax 566 552 626, e-mail: kd.bystrice (at) atlas.cz
Knihkupectví, Masarykovo náměstí 12, tel. 566 552 582

Akce zájmových sdružení

ZÁJMOVÉ ÚTVARY DDM Bystřice
Nabídka zájmových útvarů na rok 2005/2006
Činnost zájmových útvarů bude zahájena v týdnu od 3.10., přihlášky a informace je možné získat denně od 8.00 do 17.00 hodin v kanceláři DDM.

KLUB MAMINEK KOPRETINA
Každá středa (9–12 hodin) a každý pátek (15.30–17.30 hodin) – Klub důchodců v domě s pečovatelskou službou (Hotelovka)
Nabízí program všem maminkám na mateřské či rodičovské dovolené a všem ženám v různém věku, které se chtějí něco dovědět. Vzít pro děti přezůvky, hračku, svačinku. Příspěvek za rodinku 20,– Kč.

Sportovní akce

Akce ve SPORTOVNÍ HALE
4.3. 9.00–13.00 turnaj ml. žáků ve fotbalu -
5.3. 9.00–17.00 turnaj ve fotbalu SC Hattrick Brno
11.3. 9.00–18.00 turnaj ve florbalu ZŠ Horní Brno
12.3. 8.00–18.00 okr. přebory mladších žáků v tenisu -
18.3. 9.00–16.30 turnaj ve florbalu ASK Bystřice
19.3. 9.00–14.00 aerobic s mistry světa (Holzer, Strakoš, Valouch) -
25.3. 9.00–16.30 turnaj ve florbalu ASK Bystřice
26.3. 10.00–14.00 zápasy mužů a dorostu v házené TJ Sokol Nové Veselí

1. ROČNÍK PÁRKOVÝCH ZÁVODŮ v běžeckém lyžování
pořádá Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem a Město Bystřice nad Pernštejnem
sobota 11. března – u budovy Gymnázia Bystřice n.P. – 14.00 hodin, prezence od 13.30 hod.
Kategorie:
- předškoláci (3–6 let), 1.–3. třída (7–9 let), 4.–5. třída (9–11 let), 6.–7. třída (12–13 let) mladší žáci, 8.–9. třída (13–14 let) starší žáci, dorost (15–18 let), muži, ženy
Pro každého účastníka běžeckých závodů bude připraveno občerstvení (párek, čaj) zdarma a pamětní list.

SK Bystřice n.P. – kopaná
Přátelská utkání v rámci zimní přípravy
- Kategorie: Muži A, Muži B, Dorost, Žáci

Rozlosování fotbalového turnaje na hřišti v Domaníně
- skupina A (Nová Ves, Polička, Bystřice, Kunštát)
- skupina B (Svratka, Jimramov, Rozsochy, Štěpánov)
- skupina C (Nedvědice, Bobrová, Bystré, Ujčov)
- skupina D (D.Rožínka, Olešnice, Bystřice B, Rovečné)
- skupina E (Vír, Věchnov, Strážek, Rožná)

DALEČÍN

Divadelní představení: OTCOVÉ SE RODÍ VE SKŘÍNÍCH
Pátek 17. března – KD – 19.00 hodin
Fotky z představení
Vstupné 50 Kč.

HLUBOKÉ

SOUSEDSKÝ BÁL
Sobota 4. března – KD Hluboké – 20.00 hodin, pořádá SDH Hluboké

ROVEČNÉ

TANEČNÍ ZÁBAVA
Sobota 11. března – KD Rovečné – 21.00 hodin – hraje Arcus

ROZSOCHY

DĚTSKÝ MAŠKARNÍ KARNEVAL
Sobota 11. března – Orlovna – 13.30 hodin

Divadelní představení: OTCOVÉ SE RODÍ VE SKŘÍNÍCH
Sobota 11. března – Orlovna – 19.00 hodin
Fotky z představení
Vstupné 50 Kč.

ROŽNÁ

Divadelní představení: OTCOVÉ SE RODÍ VE SKŘÍNÍCH
Sobota 18. března – KD – 16.00 hodin
Vstupné 50 Kč.

ŠTĚPÁNOV NAD SVRATKOU

Divadelní představení: OTCOVÉ SE RODÍ VE SKŘÍNÍCH
Pátek 24. března – KD – 19.00 hodin
Vstupné 50 Kč.

MAŠKARNÍ KARNEVAL
Sobota 18. března – KD – 21.00 hodin
Vstupné 100 Kč.

UNČÍN

SOUSEDSKÁ VESELICE
pořádá ČSŽ Unčín
Sobota 11. března – KD – 20.00 hodin – hraje DUO Sýkorky
Vstupné 50 Kč.

VÍR

DĚTSKÝ KARNEVAL
pořádá ZŠ a MŠ ve Víru
Sobota 11. března – KD – 14.00 hodin – hraje Dj David

SETKÁNÍ SENIORŮ
Sobota 25. března – KD – 13.30 hodin

Plánované sportovní akce v r. 2006

ZVOLE

Divadelní představení: OTCOVÉ SE RODÍ VE SKŘÍNÍCH
Sobota 12. března – KD – 15.00 hodin
Fotky z představení
Vstupné 50 Kč.

Program kin

Kina v okresu Žďár n.S

Kino Bystré

Kino Svratka v Tišnově

Palace Cinemas v Brně

Program divadel

Divadla v okresu Žďár n.S.

Program koncertů

Koncerty v okresu Žďár n.S.

Program výstav

Výstavy v okresu Žďár n.S.

TV program a seznam kulturních akcích v ČR (kina, divadla, koncerty, výstavy atd.) naleznete na web. stránce www.365dni.cz

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« duben 2017 »»»
PoÚtStČtSoNe
     

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Palečková

Specialista pro rozvoj:
Michaela Kolářová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2017 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák