Tiskové zprávy

Tisková zpráva ze dne 19. června 2017

 

Uživatelé Rosy podpořili Free Run pěti kilometry


V sobotu 10. 6. 2017 se v Bobrové uskutečnil druhý ročník sportovní akce Free Run. Běh byl koncipován do dvou okruhů po 5 km. Každý účastník si tak mohl vybrat, zda poběží, pojede na kole, či půjde pěšky trasy dlouhé 5, 10, 15, 20 km.

S myšlenkou uspořádat běh pro charitativní účel přišla skupina mladých dívek z Bobrové, které o sobě na facebookových stránkách uvedla:

„Jsme tým pěti mladých holek, které se nesmírně nadchly do myšlenky spojení zábavy, fyzické aktivity a dobročinné akce. Veškerou organizaci děláme z vlastní iniciativy a v našem volném čase. Již minulý rok jsme organizovaly úspěšný 1. ročník FreeRun na pomoc pejskům bez domova a s pomocí všech účastníků závodu jsme společnými silami pomohli hned dvěma útulkům v kraji Vysočina. Tento rok jsme chtěli pomoci lidem s hendikepem, vybrali jsme si zařízení Rosa – denní stacionář, který spadá pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou a je určen pro lidi s mentálním či kombinovaným postižením a začali jsme s ním aktivně spolupracovat.“ 

Spolupráce Rosy s Free Runem začala milou návštěvou organizátorek v denním stacionáři. Uživatelé Rosy poté připravili keramické kapky jako symbol Rosy, které se staly součástí medailí pro účastníky akce. Už při návštěvě organizátorek v Rose někteří uživatelé začali hovořit velmi nadšeně o možnosti „jít si zaběhat“ a ještě pro dobrou věc.
„Společně jsme se dohodli, že budeme pravidelně běhat, abychom zjistili, zda Free Run poběžíme nebo půjdeme pěšky,“ vysvětluje Bc. Petra Königová, DiS., vedoucí denního stacionáře Rosa.  Dva uživatelé Rosy začali aktivně běhat nejen ve stacionáři, ale i ve svém soukromí. Z počátku běhali jen krátké vzdálenosti, které postupně prodlužovali. Před samotnou akcí byli společně s vedoucí Petrou na bystřickém fotbalovém stadionu, kde uběhli zhruba dva kilometry. V sobotu se vydali se svými blízkými na připravovanou akci. I přes velmi teplé, slunné počasí se podařil oběma uživatelům neuvěřitelný výkon. Uběhli totiž trasu ve vzdálenosti pět kilometrů, a to společně s ostatními běžci.
„Pro mě je to obrovská radost a hrdost na oba, protože dokázali překonat bariéry svého postižení a namotivovali se tak, že uběhli trať s ostatními zúčastněnými. Byl to pro ně velký krok vpřed v samostatnosti a ještě větší krok k dalším sportovním aktivitám, ve kterých je chceme nejen v rámci stacionáře podpořit,“ vysvětluje dojatě Petra Königová.
„Jsem moc ráda, že se organizátorky rozhodly podpořit výtěžkem z celé akce právě Rosu. Díky jejich rozhodnutí se podařilo otevřít dveře aktivního sportu i našim uživatelům, což je pro mě největší „výtěžek“ z celého skvělého dne. Samozřejmě finanční dar, který Rosa z běhu obdržela v hodnotě 39 000 Kč si zaslouží velké poděkování všem, kteří celou akci s velkým nasazením připravovali, všem sponzorům a zúčastněným běžcům, chodcům či cyklistům. Za Rosu mohu říct, že jsme si akci perfektně užili a už teď se těšíme na další ročníky! Moc děkujeme,“ vzkazuje Petra Königová.

 

Tým pracovníků denního stacionáře Rosa

 

 

Tisková zpráva ze dne 22. května 2017

 

Uživatelky Včely děkují za přání ke Dni matek

 

Máj – měsíc lásky a probouzejícího se jara symbolizuje nejen lásku mládí, ale připomíná si i její jinou podobu. Druhá květnová neděle coby Den matek patří maminkám, babičkám, ale i všem ženám, které jakýmkoliv způsobem zasahují do citového života mladé generace. Vzpomeňme jen například na vroucí verše básníka Jaroslava Seiferta o mamince, či na vyznání spisovatelky Boženy Němcové své milované babičce.

My seniorky Domu s pečovatelskou službou Bystřice nad Pernštejnem a klubu Včela, který spadá pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou, máme radostný pocit z toho, že žijeme v těsné blízkosti s Mateřskou školou Čtyřlístek, se kterou spolupracujeme. V období konání karnevalu vždy potěšíme tamní děti zábavným programem v maskách a ony nás za to navštěvují před Vánocemi a ke Dni matek.

Poslední setkání se uskutečnilo dne 11. května 2017. Předškoláčci v doprovodu paní ředitelky Mgr. Vlasty Moncmanové a paní učitelek, Nikol Široké a Terezy Sýsové, svým krásným programem a vlastnoručně vyrobenými dárečky rozzářili naše oči a dali na chvíli zapomenout na problémy, které provázejí stáří. Stejně milá byla letos již druhá návštěva dětí ze 4. B Základní školy Nádražní 615, které pod vedením paní učitelek, Svatavy Solařové a Sáry Novákové, a hudebního doprovodu kytaristy pana Karla Krondráfa dne 4. května 2017 přišly mezi nás. I jejich půvabné a bezprostřední vystoupení, kdy jsme byly vtaženy do děje i my, nás potěšilo.

Děkujeme všem zúčastněným za hezký zážitek a lze si jen přát, aby takových setkání bylo co nejvíce.

 

Uživatelky Domu s pečovatelskou službou a klubu Včela, Bystřice nad Pernštejnem

 

 

 

Tisková zpráva ze dne 18. 5. 2017

 

 

Vysočinu uklízeli i uživatelé a pracovníci Charity

 

Během měsíce dubna vyrazilo do ulic několik desítek pracovníků a uživatelů Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Stalo se tak v jejich volném čase či při výkonu přímé práce s uživateli služby.

 

Ve Žďáře nad Sázavou jako první vyrazili v pondělí 10. dubna k Pilské nádrži pracovníci Správy Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Počasí úklidu zrovna přálo a pro pracovníky, kteří tráví pracovní dny v kancelářích, to byla velmi příjemná změna.

V ten den vyrazili sbírat odpadky ve Žďáře i uživatelé a pracovníci nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Ponorka se svými „mladšáky“, tj. uživateli prvního stupně základních škol. Ti starší uklízeli pak o dva týdny později. Na starost si vzali větší žďárské ulice jako Brněnskou, Jihlavskou, Smetanovu a Chelčického. Jedna z klientek Ponorky pak prohlásila: „Teď už odpadky budu vždycky házet do koše a ne někam vedle.“

 

V Bystřici nad Pernštejnem vyšli společně uklízet i uživatelé a pracovníci denního stacionáře Rosa, kteří se vybavili ochrannými pomůckami a pytli na odpad v pondělí 10. dubna společně se třídou paní učitelky Solařové ze Základní školy Nádražní. V tento den se společně podařilo uklidit okolí potoka, který vede od stacionáře po zimní stadion.

„Dopoledne strávená úklidem jsou pro uživatele zajímavá zkušenost, kdy dělají něco pro druhé a zároveň i jim je lépe v čistém prostředí, kudy chodí denně nakupovat a na procházky,“ vysvětlila pracovnice denního stacionáře Michaela Jamborová

V úklidu v Bystřici pokračovali i pracovníci Nadosahu – nízkoprahového zařízení pro děti a mládež. Počasí jim bohužel příliš nepřálo, přesto nasbírali tři pytle odpadu.

 

Ve Velkém Meziříčí se 11. dubna zapojil i denní stacionář Nesa. Vysočinu čistili klienti i pracovníci na Kunšovci. Jeden z uživatelů se po akci vyjádřil: „To je hrozný, jaký binec ty lidi dokážou udělat.“ Pracovníky nejvíce překvapily odpadky, které lidé vyhodí přímo v okamžiku, kdy doslouží.

„Jsme rádi, že jsme se mohli do kampaně Čistá Vysočina zapojit. Naším hlavním posláním je pomáhat lidem, kteří naši pomoc potřebují, nicméně odlehčit přírodě, zbavit ji odpadků a udělat ji tak krásnější je pro nás obyvatele Vysočiny také důležité,“ sděluje Ing. Jana Zelená, ředitelka žďárské Charity, které se kampaně rovněž ve svém volném čase zúčastnila.

 

Lenka Šustrová

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« červen 2017 »»»
PoÚtStČtSoNe
   
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Palečková

Specialista pro rozvoj:
Michaela Kolářová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2017 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák