Kulturní a sportovní akce v listopadu 2007

Publikováno 13. 11. 2007 | Rubrika Kulturní a sportovní akce

Divadelní společnost HÁTA-Prázdniny snů Podrobný kalendář kulturních a sportovních akcí, které se konají v listopadu v mikroregionu Bystřicko – v Bystřici nad Pernštejnem, Dolní Rožínce, Písečném, Rovečném, Rozsochách, Rožné, Strachujově, Štěpánově n.S., Ujčově, Věchnově, Víru a ve Zvoli.

Dále zde naleznete:
• odkazy na program kin, koncertů, divadel a výstav z okolí
rozlosování podzimní části 2007/2008 ve fotbalu a další zpravodajství o oblastním fotbalu – OFS Žďár nad Sázavou

Aktualizace: 20.11. 2007

Kalendář akcí na listopad

Datum Akce Místo
20.10.-13.11. Soutěžní výtvarná výstava „O nejlepší strom roku 2007“ (zahájení 20.10. v 11.00 hod.) Zvole – ZŠ
28.10.-11.11. Prodejní výstava: Skleněný svět (vernisáž 28.10. v 15.00 hod.) Vír – galerie „Na Bahnech“
2.11. Odpolední diskotéka (15.00 hod.) Bystřice n.P. – velký sál KD
2.-4.11. Víkend s aerobikem Bystřice n.P. – sportovní hala
2.11. Taneční zábava – hraje METAXA Ujčov – KD
3.11. Koncert dechového orchestru ZUŠ (18.00 hod.) Bystřice n.P. – velký sál KD
3.11. Taneční zábava – hraje Arzenal Strachujov – KD
3.11. Hodová zábava – hrají Pikardi Věchnov – KD
3.11. Dance párty.cz Zvole – Disko club Francesco
4.11. Turnaj ve volejbalu žen Bystřice n.P. – sportovní hala
4.11. Tradiční hody (14.30 hod. u máje) Věchnov
6.11. 21. Ochutnávka vín (19.30 hod.) Bystřice n.P. – malý sál KD
9.11. Konference: Život a dílo prof. Antonína Bočka (9.00 hod.) Bystřice n.P. – velký sál KD
9.11. Předhodová zábava – hraje ANNA rock Písečné – KD
9.11. Kinokavárna: Roming (18.30 hod.) Bystřice n.P. – velký sál KD
9.-11.11. Víkend s aerobikem Bystřice n.P. – sportovní hala
9.11. Taneční zábava – hraje METAXA Rožná – KD
10.11. Tradiční hody (14.30 hod. u máje) Vír
10.11. Hodová zábava – hrají Bosorky Vír – KD
10.11. Koncert: Balady a romance (19.30 hod.) Bystřice n.P. – velký sál KD
10.11. Tenisový turnaj ve čtyřhře Bystřice n.P. – sportovní hala
10.11. Bodypanting Zvole – Disko club Francesco
11.11. Tradiční hody (14.30 hod. u máje) Písečné
11.11. Turnaj ve florbalu juniorek Bystřice n.P. – sportovní hala
12.11. Koncert KPH: Václav Hudeček a Petr Adamec (19.30 hod.) Bystřice n.P. – velký sál KD
13.11. Pravidelná schůzka členů Sdružení křesťanských seniorů pro region Bystřicko Bystřice n.P. – Orlovna
14.11. Animované pásmo pohádek (10.00 hod.) Bystřice n.P. – velký sál KD
15.11. Prodloužená (18.30 hod.) Bystřice n.P. – velký sál KD
15.-18.11. Podzimní wellness víkend Bystřice n.P. – sportovní hala
16.11. Den studentstva – kulturně vzdělávací pásmo studentů Bystřice n.P. – Gymnázium
16.11. Taneční zábava – hraje Arzenal Dolní Rožínka – KD
17.11. Velká cena Města Bystřice n.P. ve střelbě ze vzduchových zbraní (9.00 hod.) Bystřice n.P. – velký sál KD
17.11.-9.12. Výstava obrazů Ladislava Šauera (vernisáž v 16.00 hod.) Bystřice n.P. – VOŠ a SOŠ
17.11. Miss mokré tričko & missák mokré trenky Zvole – Disko club Francesco
21.11. Koncert: Vladimír Merta (19.30 hod.) Bystřice n.P. – velký sál KD
23.11. Večer při cimbálu – hraje Drahan (18.00 hod.) Rovečné – KD
23.11.-2.12. Výstava ručních prací (zahájení v 18.00 hod.) Rovečné – KD
24.11. Turnaj ve florbalu Bystřice n.P. – sportovní hala
24.11. V. Hubertský bál (20.00 hod.) Bystřice n.P. – velký sál KD
24.11. Poslední leč – hraje Jásalka (20.00 hod.) Písečné – KD
24.11. Taneční zábava – hraje METAXA Rozsochy – Orlovna
24.11. Kateřinská zábava – hraje ABC rock Štěpánov n.S. – KD
24.11. Mega oldies párty Zvole – Disko club Francesco
25.11. Turnaj ve florbalu pro příchozí Bystřice n.P. – sportovní hala
26.11. Divadelní představení: Prázdniny snů (19.30 hod.) Bystřice n.P. – velký sál KD
28.11. Divadelní představení: Čertův švagr (8.30 a 10.00 hod.) Bystřice n.P. – velký sál KD
29.11. Den otevřených dveří Bystřice n.P. – VOŠ a SOŠ
30.11. Taneční zábava – hraje METAXA Bystřice n.P. – Sokolovna

(Změna programu vyhrazena)

BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

Kulturní akce

ODPOLEDNÍ DISKOTÉKA
Pátek 2. listopadu – velký sál KD – 15.00 – 19.00 hodin
Uvádí: M. Koudelka
Vstupné 30 Kč

KONCERT DECHOVÉHO ORCHESTRU ZUŠ
Sobota 3. listopadu – velký sál KD – 18.00 hodin – pořádá ZUŠ a KD
Dirigent: Eduard Makovský
Uslyšíte převážně koncertní skladby, chybět nebude polka Jaromíra Vejvody, či tango Karla Vacka.
Vstupné: dobrovolné

21. OCHUTNÁVKA VÍN
Úterý 6. listopadu – malý sál KD – 19.30 hodin
• Prezentace firmy VINAŘSTVÍ DVOŘÁČEK LTM, člen sdružení COLLEGIUM VINITORUM.
Účinkují: Petr Marada a Petr Zpěvák, zpívá Jožka Šmukař.
Předprodej: kulturní dům 22.10. 2007
Vstupné: 60 Kč

KONFERENCE: ŽIVOT A DÍLO PROFESORA ANTONÍNA BOČKA
Pátek 9. listopadu – velký sál KD – 9.00 hodin – pořádá Městské muzeum a Město Bystřice n.P. Konference: Život a dílo profesora Antonína Bočka

KINOKAVÁRNA: ROMING Film: Roming
Pátek 9. listopadu – velký sál KD – 18.30 hodin
Svérázná komedie, která potěší, od režiséra „Účastníků zájezdu“ Jiřího Vejdělka. Roman dal kdysi dávno kamarádovi slib, že až jejich děti dospějí, ožení se Romanův syn Jura s jeho dcerou. Cesty rodin se rozešly. Po letech přichází dopis, nevěsta dosáhla dospělosti a je třeba dávný slib naplnit. Komediální příběh o cestě tří mužů za tajemnou nevěstou nabízí lákavý mix situační komiky, laskavého humoru a typické člověčiny v duchu nejlepších tradic české veselohry.
Hrají: B. Polívka, M. Labuda, O. Vlach, V. Javorský, V. Holub a další
Režie: Jiří Vejdělek
Zvuk: Dolby Digital 5.1 – 105 minut
Předprodej: kulturní dům od 31.10. 2007
Vstupné: 55 Kč

KONCERT: BALADY A ROMANCE
Sobota 10. listopadu – velký sál KD – 19.30 hodin – pořádá ZUŠ a KD
Program:
• J. Lennon, Beatles, Pink Floyd, Metallica, Lord of the Dance, The Verve, E. Presley a další
Účinkují: Orchestr N. Kyjovského a rocková skupina ARZENAL
Vstupné: dobrovolné Koncert: Balady a romance

HOUSLOVÝ KONCERT KPH: VÁCLAV HUDEČEK A PERT ADAMEC
Pondělí 12. listopadu – velký sál KD – 19.30 hodin
Účinkují:
• Václav Hudeček – housle
• Petr Adamec – klavír
• Jan Mráček – housle
Program:
• J. A. Benda, F. Haëndel, G. Martini, L. v. Beethoven, P. de Sarasate
Předprodej: kulturní dům od 31.10. 2007
Vstupné: 120 a 60 Kč

PRAVIDELNÉ SETKÁNÍ ČLENŮ Sdružení křesťanských seniorů pro region Bystřicko
Úterý 13. listopadu – Orlovna

KINO: ANIMOVANÉ PÁSMO POHÁDEK
Středa 14. listopadu – velký sál KD – 10.00 hodin
Dopolední promítání pohádek pro děti od 3 do 9 let, délka cca 50 minut.
Vstupné: MŠ, ZŠ 12 Kč, veřejnost 17 Kč

PRODLOUŽENÁ
Čtvrtek 15. listopadu – velký sál KD – 18.30 – 22.30 hodin
Účastníků kurzu taneční a společenské výchovy. Vstup pouze ve společenském oblečení.
Hraje: AJ CAPELLA Brno
Předprodej: kulturní dům od 31.10. 2007
Vstupné: 70 Kč

DEN STUDENTSTVA
Pátek 16. listopadu – Gymnázium
Kulturně vzdělávací pásmo studentů.

VÝSTAVA OBRAZŮ LADISLAVA ŠAUERA
17.11.-9.12. – VOŠ a SOŠ – vernisáž v 16.00 hodin
Program vernisáže:
• výstavu uvede pan Ludvík Sláma
• v kulturním programu vystoupí studenti VOŠ a SOŠ
Výstava otevřena:
Po – Pá: 8.00 – 16.00
Ne: 13.00 – 16.00

KONCERT : VLADIMÍR MERTA (kytara, harmonika, zpěv)
Středa 21. listopadu – velký sál KD –19.30 hodin
Spoluúčinkuje: Laďa Zítka
Předprodej: kulturní dům od 7.11. 2007
Vstupné: 80 Kč

V. HUBERTSTKÝ BÁL
Sobota 24. listopadu – velký sál KD – 20.00 hodin – pořádá Lesní společenství obcí s.r.o.
Hraje: skupina DRING
Bohatá zvěřinová tombola a myslivecká kuchyně.
Předprodej: kulturní dům od 7.11. 2007
Vstupné: 90 Kč

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ: PRÁZDNINY SNŮ
Pondělí 26. listopadu – velký sál KD – 19.30 hodin
Uvádí: Divadelní společnost HÁTA Praha
Komedie „Prázdniny snů“ je plná rafinovanosti, vtipu, překvapení, ale i velké lidskosti. Navíc autor nezapomíná na dámské obsazení. J. Perthuis a jeho žena Dominique přijíždějí brzy ráno do vily na Azurové pobřeží, kterou si s přáteli pronajali. Vilu dobře znají, a tak jsou přesvědčení, že zde jejich dovolenou nemůže nic nepředvídatelného rušit. Nicméně se na jejich hlavy sesype během dvou hodin po jejich příjezdu celá řada neuvěřitelných katastrof, které je vtáhnou do bláznivého dobrodružství, jaké si jen mohli těžko představit…
Osoby a obsazení:
• Dominique Perthuis: Ivana Andrlová/Olga Želenská
• Jacques Perthuis: Vladislav Beneš/Marcel Vašinka
• Arnaut Fauchin: Ernesto Čekan/Michal Jagelka
• Maurice Decouches: Vladimír Čech/Zbyšek Pantůček
• Juliette: Lucie Zedníčková/Jana Zenáhlíková
• Agathe Sidoux: Milena Dvorská/Jana Šulcová
• Brigitte Sidoux: Lucie Zedníčková/Jana Zenáhlíková
• Miriam Sidoux: Kristýna Jetenská/Hana Kusnjerová
Režie: Antonín Procházka
Předprodej: knihkupectví od 7.11. 2007
Vstupné: 170 Kč

DĚTSKÉ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ: ČERTŮV ŠVAGR
Středa 28. listopadu – velký sál KD – 8.30 a 10.00 hodin
Účinkuje: Divadelní společnost Julie Jurištové, Praha
Dětský muzikál na motivy B. Němcové vás zavede za hlavním hrdinou Petrem. Zlá a vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna z domu a všude ho posílají k čertu. Po sedmi letech se vrací na zem, kde poznává dobré i zlé.
Doba trvání: cca 60 minut, určeno dětem MŠ a I. st. ZŠ Divadelní představení: Čertův švagr

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Čtvrtek 29. listopadu – VOŠ a SOŠ

TANEČNÍ ZÁBAVA
Pátek 30. listopadu – Sokolovna – 20.00 hodin
Hraje: METAXA

ZAHÁJENÍ KURZU TANEČNÍ PRO DOSPĚLÉ – pokročilí
listopad 2007 – bližší informace v kanceláři Kulturního domu

PRODEJ VSTUPENEK KD
Kulturní dům, Luční 764 566 552 626, kd.bystrice (at) atlas.cz Po-pá: 8.00 – 11.00 (kancelář), 16.00 – 18.00 (pokladna)
Knihkupectví, Masarykovo nám. 12 566 552 582 Po-pá: 8.00 – 12.00, 12.30 – 17.00, So: 8.00 – 11.00

Sportovní akce

AKCE ve Sportovní hale
2.-4.11. Víkend s aerobikem
4.11. Turnaj ve volejbalu žen
9.-11.11. Víkend s aerobikem
10.11. Tenisový turnaj ve čtyřhře
11.11. Turnaj ve florbalu juniorek
15.-18.11. Podzimní wellness víkend
24.11. Turnaj ve florbalu
25.11. Turnaj ve florbalu pro příchozí

VELKÁ CENA MĚSTA BYSTŘICE ve střelbě ze vzduchových zbraní
Sobota 17. listopadu – velký sál KD – 9.00 – 15.00 hodin
Pořádá: Sportovně střelecký klub 0303 Bystřice n.P.
Vstupné: dobrovolné

Zájmové útvary a kurzy

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE obrazek
Masarykovo nám. 68
Kontakt: 566 552 700, 606 169 117
e-mail: ddmbynp (at) seznam.cz
Předběžná nabídka zájmových útvarů školní rok 2007/2008

KULTURNÍ DŮM BYSTŘICE N.P.
Luční 764
Kontakt: 566 552 626
e-mail: kd.bystrice (at) atlas.cz
Nabídka kurzů pro školní rok 2007/2008

MATEŘSKÉ CENTRUM KOPRETINA obrazek
centrum pro rodiče s dětmi
Hornická 643 (Dům s peč.službou)
Kontaktní osoby: Zdenka Šrámková (732 126 905) a Gabriela Vítková (731 130 776)
e-mail: kopretina.radsvratka (at) seznam.cz,
web: http://www.zdar.caritas.cz
PROGRAM na listopad

DOLNÍ ROŽÍNKA

TANEČNÍ ZÁBAVA
Pátek 16. listopadu – KD Dolní Rožínka – 20.00 hodin
Hraje: Arzenal
Vstupné 60 Kč.

PÍSEČNÉ

PŘEDHODOVÁ ZÁBAVA
Pátek 9. listopadu – KD Písečné – 20.00 hodin
Hraje: ANNA rock

TRADIČNÍ MARTINSKÉ HODY
Neděle 11. listopadu – u máje – 14.30 hodin

POSLEDNÍ LEČ
Sobota 24. listopadu – KD Písečné – 20.00 hodin – pořádá Myslivecké sdružení Písečné
Hraje: Jásalka
Bohatá zvěřinová tombola a myslivecká kuchyně.

ROVEČNÉ

VEČER PŘI CIMBÁLU
Pátek 23. listopadu – KD Rovečné – 18.00 hodin
Hraje: DRAHAN
Vstupné 30 Kč.

VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ
23.11.-2.12. – KD Rovečné – vernisáž v 18.00 hodin
Výrobky šikovných rukou našich babiček a maminek, ukázky starých technik, vánoční dekorace, dekorativní bižuterie, výrobky dětí.
Výstava otevřena:
Po – Pá: 15.00 – 17.00
So: 14.00 – 17.00
Ne: 10.30 – 15.00

ROZSOCHY

TANEČNÍ ZÁBAVA
Sobota 24. listopadu – Orlovna – 20.00 hodin
Hraje: METAXA

ROŽNÁ

TANEČNÍ ZÁBAVA
Pátek 9. listopadu – KD Rožná – 20.00 hodin
Hraje: METAXA

STRACHUJOV

TANEČNÍ ZÁBAVA
Sobota 3. listopadu – KD Strachujov – 20.00 hodin
Hraje: Arzenal

ŠTĚPÁNOV NAD SVRATKOU

KATEŘÍNSKÁ ZÁBAVA
Sobota 24. listopadu – KD Štěpánov – 20.00 hodin – pořádá Český svaz žen Štěpánov
Hraje: ABC rock

UJČOV

TANEČNÍ ZÁBAVA
Pátek 2. listopadu – KD Ujčov – 20.00 hodin
Hraje: METAXA

VĚCHNOV

HODOVÁ ZÁBAVA
Sobota 3. listopadu – KD Věchnov – 20.00 hodin
Hrají: Pikardi

TRADIČNÍ HODY
Neděle 4. listopadu – u máje – 14.30 hodin

VÍR

PRODEJNÍ VÝSTAVA: SKLENĚNÝ SVĚT
28.10.-11.11. – galerie „Na Bahnech“ – vernisáž 28.10. v 15.00 hodin
VYSTAVUJÍ:
• Zuzana Čechová – obrázky – „podmalba na skle“, Brno
• Alice Dostálová – Galerie Skleněnka, Březina u Tišnova
• Lipenská sklářská huť Tasta, Milná u Frymburku
• Sklářská huť Beránek s.r.o., Škrdlovice
• Terezie Uherková – skleněné vitráže, Bystré u Poličky
• Jiřina Marešová – malba na kameny, Čebín
Výstava otevřena:
Po – Pá: 14 – 17 hodin
So – Ne: 10 – 16 hodin

TRADIČNÍ MARTINSKÉ HODY
Sobota 10. listopadu – u máje – 14.30 hodin
Program:
• dopoledne zvaní hostů po obci
• 13.30 hod: řazení průvodu
• 14.30 hod: kázání a soud berana

HODOVÁ ZÁBAVA
Sobota 10. listopadu – KD Vír – 20.00 hodin
Hrají: Bosorky

ZVOLE

SOUTĚŽNÍ VÝTVARNÁ VÝSTAVA: "O NEJLEPŠÍ STROM ROKU 2007 (5. ročník)
s podtématem „Strom a jeho plody“
20.10.-13.11. – Základní škola Zvole – zahájení 20.10. v 11.00 hod. v tělocvičně ZŠ
Výstava otevřena:
Po – Pá: 8:00 – 15:00
So – Ne: 8:00 – 12:00 Soutěžní výstava: O nejlepší strom roku 2007

DISKO CLUB ZVOLE

Listopadové párty
3.11. Dance párty.cz
10.11. Bodypanting
17.11. Miss mokré tričko & missák mokré trenky
24.11. Mega oldies párty

Svozy – Disco car
Vstupné 60,– Kč.

Fotbalové zpravodajství

obrazek
OFS Žďár nad Sázavou
Jungmanova 10, Žďár nad Sázavou
Tel, Fax: 566 625 266

další informace o fotbalu

Informace FS

Rozlosování podzimní části 2007–2008
Termínová listina – podzim 2007
Adresář klubů

Okresní přebor

průběžné výsledky

III. třída

průběžné výsledky

IV. třída

průběžné výsledky

Dorost a žáci

Okresní přebor dorostu
Okresní přebor st. žáků
Okresní soutěž st. žáků
Okresní přebor ml. žáků

Kulturní programy z okolí

Program kin

Kina v okresu Žďár n.S

Kina v okresu Blansko

Kino v okresu Brno-venkov

Kina v Brně

Program divadel

Divadla v okresu Žďár n.S.

Program koncertů

Koncerty v okresu Žďár n.S.

Program výstav

Výstavy v okresu Žďár n.S.

TV program a seznam kulturních akcích v ČR (kina, divadla, koncerty, výstavy atd.) naleznete na web. stránce www.365dni.cz.

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« duben 2017 »»»
PoÚtStČtSoNe
     

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Palečková

Specialista pro rozvoj:
Michaela Kolářová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2017 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák