Kulturní a sportovní akce v únoru

Publikováno 30. 1. 2006 | Rubrika Kulturní a sportovní akce

Chcete vědět víc o kulturních a sportovních akcí, které se konají v měsíci únoru v mikroregionu Bystřicko – v Bohuňově, Bystřici nad Pernštejnem, Čtyřech Dvorech, Dalečíně, Lísku, Prosetíně, Rovečném, Rozsochách, Rožné, Stříteži, Štěpánově, Unčíně, Věchnově a ve Víru (Divadelní představení: Otcové se rodí ve skříních-rozpis divadelních představení r.2006, osoby a obsazení).

Dále zde naleznete odkazy na program kin, divadel, výstav a koncertů.

Divadelní představení: Takový žertík

Aktualizace: 19.2. 2006

KALENDÁŘ AKCÍ

Datum Akce Místo
každé pondělí od 9.1. Baby club Plaváček – Tříměsíční kurz plavání kojenců a batolat Bystřice n.P. – Sportovní hala
2.2. Ochutnávka vín Bystřice n.P. – malý sál KD
4.2. Motoskijoring a snowcross Dalečín – Písečská Zmole
4.2. Turnaj ve stolním tenise Rozsochy – Sokolovna
4.2. 52. Zemědělský ples Bystřice n.P. – prostory KD
4.2. Ples – hraje ABC rock Boskovice Čtyři Dvory – KD
4.2. VIII. Ples Základní školy Dalečín – KD
5.2. Vernisáž Vladimíra Houdka – NEVESI Bystřice n.P. – Městské muzeum
7.2. Divadelní představení: Takový žertík Bystřice n.P. – velký sál KD
10.-12.2. Divadelní představení: Otcové se rodí ve skříních Vír – KD
11.2. Turnaj ve florbalu pro děti i dospělé Prosetín – Sokolovna
11.2. Dětský karneval Unčín – KD
11.2. Ples Mega, a.s. – hraje Band Jiřího Němečka Bystřice n.P. – KD
11.2. Hasičský ples – hraje Jásalka Rozsochy – Orlovna
12.2. Turnaj žáků ve florbalu Bystřice n.P. – Sportovní hala
12.2. Maškarní karneval Dalečín – Lyžařský areál
14.2. Dětské divadelní představení – Kocour v botách Bystřice n.P. – malý sál KD
14.2. Koncert ZUŠ – Podvečer s akordeonem Bystřice n.P. – malý sál KD
15.2. Koncert: Jakub Smolík Bystřice n.P. – velký sál KD
17.2. Ples – hrají Pikardi Věchnov – KD
18.2. Dětský karneval Dalečín – KD
18.2. Hasičský ples – hraje Bobrůvanka Bohuňov – KD
18.2. Hasičská diskotéka Prosetín – Sokolovna
18.2. Ples – hrají Pikardi Štěpánov – KD
18.2. VIII. Ples obecního zastupitelstva Vír – KD
19.2. Dětský karneval Bystřice n.P. – sál KD
19.2. Lyžařské závody – obří slalom Dalečín – Lyžařský areál
24.2. Kino: Animované pásmo pohádek Bystřice n.P. – velký sál KD
24.2. Film: Million dollar baby Bystřice n.P. – velký sál KD
25.2. Turnaj ve stolní tenise Dalečín – KD
25.2. Masopustní ostatky (ostatkový průvod masek, dětský maškarní karneval, zábava) Střítež – KD
25.2. Tradiční hasičský bál s tombolou – hraje Zuberská pětka Lísek – KD
25.2. Hasičský ples – hraje Brťovská šestka Rovečné – KD
25.2. Ples Českého svazu žen – hraje Melodie rock Trpín Rožná – KD
26.2. Dětské loutkové divadlo Bystřice n.P. – Orlovna
26.2. Maškarní bál pro děti Prosetín – Sokolovna
28.2. Otevření Turistického informačního centra Bystřice n.P. – Městské muzeum
28.2. Prázdninová odpolední diskotéka Bystřice n.P. – velký sál KD
28.2. Masopustní ostatky Rozsochy – Orlovna

BOHUŇOV

HASIČSKÝ PLES
Sobota 18. února – KD – 20.00 hodin – hraje Bobrůvanka

BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

Kulturní akce

OCHUTNÁVKA VÍN
Čtvrtek 2. února – malý sál KD – 19.30 – 24.00 hodin
Prezentace firmy „PATRIA Kobylí, a.s.“. Zpívá a nejenom o víně hovoří Jožka Šmukař a jeho hosté.
Vstupné 60 Kč, předprodej Kulturní dům od 18.1.2006

52. ZEMĚDĚLSKÝ PLES
Sobota 4. února – prostory KD – 20.00 hodin, pořádá SZeŠ
Hudba PIKARDI A KOROUŽANKA
Předtančení studenti školy, taneční vystoupení v průběhu večera.
Vstupné 100 a 50 Kč

Divadelní představení: TAKOVÝ ŽERTÍK
Úterý 7. února – velký sál KD – 19.30 hodin
Komedie autorů plná kotrmelců, které způsobil nevinný žertík dvou přátel. O tom, že se nemá žertovat Vás přesvědčí skvěle napsaná komedie J. Della a G. Sibleyrase, která se ve Francii stala skutečným objevem roku a získala cenu za nejlepší francouzskou hru roku 2003. Poprvé se bystřickým divákům představí i Divadelní společnost Jana Hrušínského
Vstupné 160 Kč , předprodej Knihkupectví od 18.1.2006

TRADIČNÍ SPOLEČENSKÝ PLES
Sobota 11. února – prostory KD – 19.30 hodin, pořádá MEGA, a.s.
Hudba – Bafff!Band Jiřího Němečka
Moderuje – MOJMÍR MADĚRIČ
Host večera – populární italský zpěvák DAVIDE MATTIOLI
Předtančení TK Orel Telnice, barmanská show
Malý sál – Oldies party Libora Velka
Vstupné 120 Kč, předprodej Kulturní dům od 23.1.2006

Dětské divadelní představení: KOCOUR V BOTÁCH
Úterý 14. února – velký sál KD – 8.30 a 10.00 hodin
Na motivy lidové francouzské pohádky napsala Kristina Herzinová. Pohádka s jednoduchou zápletkou a snadno srozumitelnými dialogy. Hraje divadelní soubor MLADÁ SCÉNA z Ústí nad Labem, celkem 12 herců. Doba trvání cca 70 minut.
Vstupné MŠ, ZŠ 30 Kč, veřejnost 35 Kč

Divadelní představení: Kocour v botách

Koncert ZUŠ: PODVEČER S AKORDEONEM
Úterý 14. února – malý sál KD – 18.00 hodin
Vystoupení žáků akordeonového oddělení třídy M. Krásenské.
Vstupné dobrovolné

Koncert: JAKUB SMOLÍK
Středa 15. února – velký sál KD – 19.30 hodin
Vystoupí se skupinou Fr. Kasl Band
Vstupné 160 Kč, předprodej Knihkupectví od 30.1.2006

DĚTSKÝ KARNEVAL
Neděle 19. února – velký sál KD – 14.00 – 16.30 hodin
Zábavné odpoledne pro všechny děti a jejich rodiče plné soutěží a písniček, nebude chybět ani bohatá tombola. Všechny zúčastněné masky se představí v úvodní promenádě, získají malou pozornost a budou zařazeny do slosování o hlavní ceny.
Vstupné 25 Kč

Kino : ANIMOVANÉ PÁSMO POHÁDEK
Pátek 24. února – velký sál KD – 10.00 hodin
Dopolední promítání pohádek pro děti od 3 do 9 let, délka cca 50 minut.
Vstupné MŠ, ZŠ 12 Kč, veřejnost 17 Kč

Film: MILLION DOLLAR BABY
Pátek 24. února – velký sál KD – 18.30 hodin
Vstupné 55 Kč, předprodej Kulturní dům od 15.2.2006

Zdroj: www.milliondollarbabymovie.warnerbros.com

DĚTSKÉ LOUTKOVÉ DIVADLO
Neděle 26. ledna – Orlovna

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ TURISTICKÉHO INFORMAČNÍHO CENTRA
Úterý 28. února – Městské muzeum – 10.30 hodin
Po celý den je doprovodnou akcí Den otevřených dveří Městského muzea.

PRÁZDNINOVÁ ODPOLEDNÍ DISKOTÉKA
Úterý 28. února – velký sál KD – 15.00 – 19.00 hodin

Bližší informace o programu KD:
Kulturní dům, Luční 764, tel. i fax 566 552 626, e-mail: kd.bystrice (at) atlas.cz
Knihkupectví, Masarykovo náměstí 12, tel. 566 552 582

Akce zájmových sdružení

ZÁJMOVÉ ÚTVARY DDM Bystřice
Nabídka zájmových útvarů na rok 2005/2006
Činnost zájmových útvarů bude zahájena v týdnu od 3.10., přihlášky a informace je možné získat denně od 8.00 do 17.00 hodin v kanceláři DDM.

KLUB MAMINEK KOPRETINA
Každá středa (9–12 hodin) a každý pátek (15.30–17.30 hodin) – Klub důchodců v domě s pečovatelskou službou (Hotelovka)
Nabízí program všem maminkám na mateřské či rodičovské dovolené a všem ženám v různém věku, které se chtějí něco dovědět. Vzít pro děti přezůvky, hračku, svačinku.
Program na únor
Příspěvek za rodinku 20,– Kč.

Sportovní akce

BABY CLUB PLAVÁČEK
Tříměsíční kurz plavání kojenců a batolat
Každé pondělí od 9. ledna – bazén sportovní haly – 16.00 hodin
Matky s dětmi se mohou připojit k probíhajícímu tříměsíčnímu kurzu v celém jeho průběhu. Zaplavat si může přijít také i druhý rodič, starší sourozenci či prarodiče. Plaváček využívá přirozenou touhu děťátka plavat a pohybovat se ve vodě.
Bližší informace získáte na tel.: 604 319 638 (Kateřina Makovská) nebo na e-mailu aniretak (at) tiscali.cz a internetové adrese www.plavacek-deti.cz

Baby club Plaváček

TURNAJ ŽÁKŮ VE FLORBALU
Neděle 12. únoraSportovní hala – 10.00–16.00 hodin

SK Bystřice n.P. – kopaná
Přátelská utkání v rámci zimní přípravy
- Kategorie: Muži A, Muži B, Dorost, Žáci

Rozlosování fotbalového turnaje na hřišti v Domaníně
- skupina A (Nová Ves, Polička, Bystřice, Kunštát)
- skupina B (Svratka, Jimramov, Rozsochy, Štěpánov)
- skupina C (Nedvědice, Bobrová, Bystré, Ujčov)
- skupina D (D.Rožínka, Olešnice, Bystřice B, Rovečné)
- skupina E (Vír, Věchnov, Strážek, Rožná)

ČTYŘI DVORY (místní část Prosetína)

PLES
Sobota 4. února – KD – 20.00 hodin – hraje ABC rock Boskovice

DALEČÍN

Kulturní akce

VIII. PLES ZÁKLADNÍ ŠKOLY
Sobota 4. února – KD – 20.00 hodin – hraje MIX Boskovice
Ples bude zahájen ve 20 hodin předtančením žáků základní školy.

DĚTSKÝ KARNEVAL
Sobota 18. února – KD – 14.00 hodin

Sportovní akce

MOTOSKIJORING a SNOWCROSS
Sobota 4. února – Písečská Zmole – trénink od 9.00 hodin, start 12.00 hodin
Závod je uspořádán v rámci seriálu Racing CZ cup.

MAŠKARNÍ KARNEVAL
Neděle 12. únoraLyžařský areál Dalečín – 14.00 hodin
Připraveny budou soutěže se sladkou odměnou. V průběhu karnevalu bude vyhodnocena nejlepší maska.
Masky lyžují zdarma.

LYŽAŘSKÉ ZÁVODY – obří slalom
Neděle 19. února – Lyžařský areál Dalečín – 14.00 hodin

TURNAJ VE STOLNÍM TENISE
Sobota 25. února – KD – 9.15 hodin
Turnaj amatérů (pouze neregistrovaní hráči), prezentace od 8.30 do 9.00 hodin. Přihlášky přijímá p. Kadlec do 24.2. na tel.: 603 487 566.
Startovné 50 Kč.

LÍSEK

TRADIČNÍ HASIČSKÝ BÁL s tombolou
Sobota 25. února – KD – 20.00 hodin – hraje Zuberská pětka

PROSETÍN

Kulturní akce

HASIČSKÁ DISKOTÉKA
Sobota 11. února – Sokolovna – 20.00 hodin

MAŠKARNÍ BÁL
Neděle 26. února – Sokolovna – 14.00 hodin

Sportovní akce

TURNAJ VE FLORBALU pro děti i dospělé
Sobota 11. února – Sokolovna – 9.00 hodin

ROVEČNÉ

HASIČSKÝ PLES
Sobota 25. února – KD – 20.00 hodin – hraje Brťovská šestka

ROZSOCHY

Kulturní akce

HASIČSKÝ PLES
Sobota 11. února – Orlovna – 20.00 hodin – hraje Jásalka

MASOPUSTNÍ OSTATKY
Úterý 28. února – Orlovna – 19.00, pořádá TJ Rozsochy

Sportovní akce

TURNAJ VE STOLNÍM TENISE
Sobota 4. února – Sokolovna – 12.00 hodin
Přihlásit se může každý od 15 let. Startovné je 10 Kč.

ROŽNÁ

PLES ČESKÉHO SVAZU ŽEN
Sobota 25. února – KD – 20.00 hodin – hraje Melodie rock Trpín

STŘÍTEŽ

MASOPUSTNÍ OSTATKY
Sobota 25. února – 10.00 hodin
Program:
10.00–15.00 hod. – ostatkový průvod masek
15.30–20.30 hod. – dětský maškarní karneval
od 20.30 hod. – ostatková zábava

ŠTĚPÁNOV NAD SVRATKOU

PLES
Sobota 18. února – KD – 20.00 hodin – hrají Pikardi, pořádají Železárny Štěpánov

UNČÍN

DĚTSKÝ KARNEVAL
Sobota 11. února – KD – 14.00 hodin

VĚCHNOV

PLES
Pátek 17. února – KD – 20.00 hodin – hrají Pikardi, pořádá TJ Věchnov

VÍR

Divadelní ochotníci z Víru Vás zvou na
Divadelní představení: OTCOVÉ SE RODÍ VE SKŘÍNÍCH
Příběh ilegálního výrobce ohňostrojů, Lotara Curatola, který v pokročilém věku touží adoptovat otce, když ten pravý mu je neznámý. Přesvědčí se však, že to není jednoduché, zvláště, když se vedle adoptovaného pojednou objeví i pravý (a nebo ne?), z podnájemníka-speleologa a výzkumníka s asistentkou se vyklube bankovní lupič s pomocnicí, a dědictví není dědictvím, ale lupem.
Pátek 10. února – KD Vír – 19.00 hodin
Sobota 11. února – KD Vír – 19.00 hodin
Neděle 12. února – KD Vír – 14.30 hodin
Vstupné 50 Kč, děti 20 Kč. Předprodej od 6.2. ve Smíšeném zboží Jitky Sehnalové.

Osoby a obsazení
Don Lotario Curatolo Bohuslav Matuška
Simona Radka Slezáková
Isolina Andrea Stalmachová
Aureliano Bossi de Cortes Stanislav Čermák
Edoardo de Bossi de Cortes Stanislav Čermák
Clelia Marie Viktorinová
Benedetto Josef Ondra
Giacomo Aleš Čermák
Prof.Gerolamo Luciani Ladislav Stalmach
Remigio Caronia Roman Jelínek
Eleonora Caroniová Jana Bílková
Advokát Pallotta Jiří Beneš
Strážmistr Esposito Jiří Čermák
Rolando Morlacchi Jiří Čermák
Diana Jana Čermáková Marcela Vázlerová Marie Viktorinová ml.
Režie Jaroslava Šudomová
Kostýmy Marie Sadílková
Text sleduje Zdeňka Ševčíková Marta Liangovská
Rozpis divadelních představení „Otcové se rodí ve skříních“
17.2. 19.00 Rovečné
19.2. 14.00 Prosetín
25.2. 17.00 Ujčov
26.2. 16.00 Nyklovice
3.3. 19.30 Olešnice
4.3. 18.00 Korouhev
5.3. 14.00 Nedvědice
10.3. 18.00 Jimramov
11.3. 19.00 Rozsochy
12.3. 15.00 Zvole
17.3. 19.00 Dalečín
18.3. 16.00 Rožná
19.3. 16.00 Bystřice
24.3. 19.00 Štěpánov
25.3. 18.30 Řečice
26.3. 15.00 Bobrová
1.4. 17.00 Unčín
14.5. 14.30 Bukov

VIII. PLES OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA (maškarní)
Sobota 18. února – KD – 20.00 hodin – hraje kapela B. Knödla
Vstupné 50 Kč, masky 20 Kč.

Program kin

Kina v okresu Žďár n.S

Kino Bystré

Kino Svratka v Tišnově

Palace Cinemas v Brně

Program divadel

Divadla v okresu Žďár n.S.

Program koncertů

Koncerty v okresu Žďár n.S.

Program výstav

Výstavy v okresu Žďár n.S.

TV program a seznam kulturních akcích v ČR (kina, divadla, koncerty, výstavy atd.) naleznete na web. stránce www.365dni.cz

VYHLEDÁVÁNÍ

Facebook

MAPA

Mapa působnosti

AKCE V MĚSÍCI

««« březen 2017 »»»
PoÚtStČtSoNe
  
  

Všechny akce

KONTAKT

Mikroregion Bystřicko
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

E-mail:

Telefon:
736 535 145
566 590 399

Předseda:
Libor Pokorný

Správce:
Mgr. Veronika Palečková

Specialista pro rozvoj:
Michaela Kolářová

IČ: 70830355

Kontaktní formulář

PARTNEŘI

Fond Vysočiny

Mikroregion Pernštejn

MAS Zubří země

Informační web

Zrcadlení

E-ON

Koruna Vysočiny

Místní agednu 21

Zdravý kraj

©2006 – 2017 Mikroregion Bystřicko

Vytvořil Marek Klusák